A két hetes periódus második hetében érkeztek fontosabb makroadatok a tengeren túlról, az elsõ héten fõleg az ezekre való várakozás és a gyorsjelentések határozták meg a piaci hangulatot. A meghatározó makrók sorát a szerdai ADP foglalkoztatás és a második negyedéves amerikai GDP adat nyitotta, amelynél valószínûsíthetõ volt, hogy igen pozitív lesz. A várakozások beigazolódtak, sõt meglepetésszerûen jó adat érkezett, így az elsõ negyedéves gyengélkedés mindössze átmeneti volt. Az ADP foglalkoztatási adat viszont elmaradt a várttól, így már számítani lehetett rá, hogy a pénteki NFP adat sem lesz túl fényes. Ennek megfelelõen gyengén indult a nyár utolsó hónapja, 0.1%-ot növekedett a munkanélküliségi ráta az Egyesült Államokban. A legnagyobb ipari vállalatokat tömörítõ Dow Jones index a pozitív GDP adat ellenére is 2.82%-os eséssel reagált a hét eseményeire.

Technikai oldal

 

Mi történt?  Az elõzõ heti eséssel letörte a sötétkékkel rajzolt meredeken emelkedõ trendvonalat a részvényindex árfolyama. A visszaesés mértéke ennek ellenére egyáltalán nem mondható nagynak, mivel az 50-es exponenciális mozgóátlagot még csak meg sem érintette és a Stochastic-ot sem hozta le extrém szintre az ármozgás, valamint a hosszú távú emelkedõ tendenciát támasztó trendvonal is kilométerekre van még. A zuhanás a 16 500-as szintig tartott, amelyet korábban csak többszöri próbálkozásra tudott átütni a Dow árfolyam, így ezúttal támaszt képezhet az esõ index számára.

 

Mi várható? Hosszabb idõtávon, hetes síkon az indikátorok csak kissé reagáltak a közel 3%-os esésre, így a negatív divergencia még mindig nem teljesedett be. Az RSI kiváló támaszra lelt az 50-es középvonalában, amely alatt 2012 év vége óta nem is járt az indikátor értéke, innen már többször visszapattant a közelmúltban és a legutóbbi esés is pont eddig tudta lehozni. Az MACD-n még ugyanúgy fennáll a divergencia, mint az esést megelõzõen. Letörés esetén következõ komolyabb támaszt 15 600 dolláron találhat az amerikai index, amely még  nem is olyan régen történelmi maximum volt.

Szólj hozzá